farma etelka

jko

Zveri na farme

Keď návštevník položí otázku "...a aké zvieratká tu vlastne máte?" mám chuť odpovedať, že vonku tie, čo vidíte a v dome žije somár s telaťom a jedna krava, ktorá im varí, perie a upratuje...smajlsmajlsmajl

Skúsenosti predchádzajúcich rokov nám ukázali, že je veľmi náročné pre malú rodinnú farmu obsiahnuť širokú paletu chovu domácich zvierat.
Na sliepky nám chodil miestny jastrab, ktorý vo svojej impertinencii zašiel tak ďaleko, že nám ich bral rovno zpred očí za bieleho dňa.
Kozy životom v kopcovitom teréne nabrali po čase takú kondičku, že bez problémov preskakovali elektrický ohradník a potom likvidovali všetko, čo videli. A nehovoriac o tom, aké svine dokážu byť na seba kozy.
Ovce si žili na farme navoľno svojím životom, čím trošku zdiveli a už ich nebolo možné chytiť resp.zavrieť do ohradníka. Keď prišiel významný moment v ich živote, ich metamorfózu na klobásku musela sprevádzať olovená guľôčka.
gargi
Momentálne sa venujeme chovu hovädzieho dobytka - plemenu Jersey, chovu ošípaných - plemenu Mangalica a chovu Husi bielej. Svoj domov na farme má od Samkových 9.narodenín aj lapač myší a malého vtáctva par excellence kocúrisko Azrael. Cicušky, zúbky na neho si nebrúste, je vykastrovaný. Myslím teraz Azralela, nie Samka. smajlsmajlsmajl